ELEKTRONICZNE WYŁĄCZENIE DPF

ELEKTRONICZNE WYŁĄCZENIE DPF

Filtry cząsteczek stałych, zwane DPF są zmorą wielu kierowców. Wprowadzone w celu ochrony środowiska systemy niejednokrotnie zapychają się, powodując trwałe ograniczenie osiągów samochodu. Niejeden decyduje się w takiej sytuacji na ich usunięcie. Zakład Granpol umiejscowiony pod Wrocławiem w Oleśnicy oferuje pełną obsługę filtrów i tam, gdzie to konieczne elektroniczne wyłączenie DPF.

Wyłączenie i wycięcie DPf – oferta

Usunięcie DPF wymaga przeprowadzenia czynności zarówno mechanicznych jak i komputerowego zarządzania sterownikami. Mechanicznych dlatego, że wyłączone czujniki nie będą wskazywać ewentualnych awarii, a elektronicznych dlatego, żeby komputer nie wykazywał błędów i nie wprowadzał samochodu w tryb awaryjny, serwisowy. W tym celu przeprowadza się proces, który przebiega następująco:

  1. Diagnostyka komputerowa mająca na celu wskazać prawdziwą przyczynę problemów.
  2. Usunięcie wkładu filtra z obudowy i wyciszenie powstałej przestrzeni.
  3. Spawanie i maskowanie przeprowadzonych działań.
  4. Elektroniczne wyłączenie DPF z poziomu komputera diagnostycznego.
  5. Test funkcjonowania pojazdu przy wyłączonym i usuniętym filtrze.
  6. Pomiar spalin w celu ustalenia spełniania norm europejskich.

Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie pozostają widoczne zmiany w konstrukcji układu wydechowego, a samochód nie sygnalizuje braku filtra. Ponadto poziom zanieczyszczeń mieści się w normie emisji spalin. Działania te nie będą zatem wpływały negatywnie na środowisko.

Cena usługi

Koszt wyłączenia DPF zaczyna się od 500 zł. Przy okazji wykonywanych prac możliwe jest zwiększenie mocy przez tuning elektroniczny. Cena takiej usługi może zostać ustalona indywidualnie. Oferujemy również pełną diagnostykę komputerową, która pomoże rozwiązać ewentualne przyczyny problemów z samochodem oraz testy parametrów silnika. Na czas naprawy istnieje możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Numer telefonu i adres email dostępny jest w zakładce „Kontakt”.

 

Specjalizujemy się w markach: ValtraFendJohn DeereClaasCaseSameJCBMassey FergusonBobcatCamcDeutzKubotaNew HollandSolarisDafManMercedesRenaultScaniaVolvo.

Skontaktuj się z nami

11 + 13 =

× Jesteśmy na Whats App