PODNIESIENIE DAWKI STARTOWEJ

PODNIESIENIE DAWKI STARTOWEJ

Kiedy Twoje auto ma problemy z odpalaniem na ciepłym silniku rozwiązaniem może być podniesienie dawki startowej. Zmiana mapy startowej pomaga szczególnie wtedy, kiedy rozrusznik i akumulator nie pracuje już tak jak dawniej. Wówczas taka forma naprawy oszczędza go i daje natychmiastowe efekty. Co istotne, metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna i bezpieczna dla silnika.

Jak przebiega naprawa

Podniesienie dawki startowej nie zajmuje wiele czasu, ale ważne jest zachowanie odpowiednich procedur. W ramach naszej oferty proponujemy:

  • Przeprogramowanie mapy startowej
  • Ustawienie odpowiednich dawek paliwa dla konkretnego silnika
  • Stworzenie konfiguracji, która nie spowoduje wzrostu spalania.

Źle przeprowadzone przeprogramowywanie spowoduje podawanie większej ilości paliwa przez cały czas jazdy. Zwiększy to spalanie i będzie powodowało szybszą eksploatację poszczególnych podzespołów.

Alternatywne metody naprawy

Wielu mechaników w wypadku pojawiających się problemów z odpaleniem proponuje wymianę rozrusznika lub akumulatora. W rzeczywistości nie rozwiązuje to problemu, który dalej będzie się powtarzał i szybko zużyje nowe elementy. Co prawda podniesienie dawki startowej również nie niweluje pełni problemu, który najczęściej wynika z wyeksploatowanego silnika, ale jest tanim i skutecznym sposobem wsparcia pracy innych podzespołów. Co więcej, rozwiązanie to przynosi natychmiastowe i trwałe efekty.

Granpol Oleśnica – specjaliści od elektroniki

Firma Granpol z warsztatem samochodowym położonym w pobliżu Wrocławia posiada prawdziwych fachowców od elektroniki. Przeprowadzają oni nie tylko takie naprawy jak korekta mapy startowej silnika, ale również kompleksowy tuning elektroniczny i mechaniczny samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dzięki dużemu doświadczeniu szybko diagnozują przyczynę i oferują najlepsze rozwiązanie uwzględniając możliwości finansowe każdego klienta. Aby umówić wizytę albo uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt w godzinach pracy.

Skontaktuj się z nami

6 + 6 =

× Jesteśmy na Whats App