PODNIESIENIE MOCY W SAMOCHODACH OSOBOWYCH

Podniesienie mocy w samochodach osobowych

Programowa zmiana parametrów pracy silnika samochodów osobowych, zwana chiptuningiem, pozwala wydobyć z niego dodatkową moc. Nasi specjaliści w warsztacie samochodowym położonym w Oleśnicy w pobliżu Wrocławia przeprowadzili już mnóstwo takich operacji mających na celu podniesienie mocy w samochodach osobowych. Dzięki dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wydobyć z twojego auta to co najlepsze.

Podniesienie mocy – czego się spodziewać?

Ogólnie mówiąc istnieje kilka podstawowych zalet wprowadzenia modyfikacji w systemie. Należą do nich:

  • Zwiększenie prędkości
  • Lepsze przyspieszenie
  • Poprawa płynności jazdy
  • Mniejsze zużycie paliwa.

Nie zawsze jednak efekty są takie same. Inaczej po tuningu będzie się zachowywał małolitrażowy silnik benzynowy, a inaczej wysokoprężny czterolitrowy silnik diesla. W naszym zakładzie dostosowujemy efekty do oczekiwań klienta i możliwości pojazdu – nigdy nie przekraczając bezpiecznych granic.

Możliwości podniesienia mocy

Podnoszenie mocy w samochodach osobowych może się odbywać na kilka sposobów:

  • Przez tuning mechaniczny
  • Przez tuning elektroniczny
  • Z zastosowaniem powerboxa.

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Firma Granpol oferuje każdą z tych opcji. Ponieważ jednak tuning mechaniczny jest drogi i czasochłonny, wiele osób wybiera modyfikacje elektroniczne. Przebiegają one szybko, są dostępne w rozsądnych cenach i dają natychmiastowe efekty.

Większa moc, a zużycie paliwa

W zależności od pożądanego efektu zużycie paliwa po tuningu może wzrosnąć lub zmaleć. W wypadku ecotuningu oszczędności są znaczne nawet przy małych silnikach. Przeciętny tuning elektroniczny mający na celu zwiększenie wydajności i mocy również nieco zmniejsza spalanie.

W wypadku instalacji powerboxów mających za zadanie wyłącznie zwiększyć osiągi, zużycie paliwa zwykle wzrasta. Jeśli zatem nie zależy Tobie na ściganiu się, a jedynie na zoptymalizowaniu pracy silnika polecamy elektroniczne podwyższenie mocy. Nie bójcie się zwracać do nas z pytaniami. Nasi fachowcy z przyjemnością odpowiedzą na każde z nich.

Skontaktuj się z nami

12 + 13 =

× Jesteśmy na Whats App