USUWANIE EGR

Usuwanie egr

Układ recyrkulacji spalin został zaprojektowany w celu zmniejszenia NOx-ów w spalinach samochodów. Niestety czasem zawór EGR ulega awarii i należy podjąć decyzję co dalej chcemy z nim zrobić. Na chwilę obecną stosuje się trzy metody:

  • Wymianę na nowy
  • Regenerację starego
  • Programowe usuwanie EGR.

Z trzech wymienionych metod tylko dwie możemy polecić z czystym sumieniem. Zdecydowanie najlepsza jest wymiana na nową, w pełni sprawną część. W pewnych okolicznościach jest to jednak nierentowne. Wtedy można zaślepić i w przypadku nowszych samochodów usunąć EGR z systemu.

Jednorazowy wydatek vs ekologia

Usuwanie EGR ma właściwie tylko jedną wadę i jest nią negatywny wpływ na środowisko. Biorąc pod uwagę zbawienny wpływ na portfel właściciela auta argument ten może okazywać się jednak niewystarczającym. Nowy zawór może bowiem kosztować od 300 do ponad 1000 złotych, podczas gdy zabieg czyszczenia czy zaślepienia zaczyna się od 200 złotych.

Programowe wyłącznie zaworu rozwiązuje problem na zawsze. Jednak należy przeprowadzić tę operację z głową. Dzieje się tak ponieważ system ten jest zależny od innych podzespołów, które muszą dalej prawidłowo funkcjonować.

Zanim zdecydujesz się na usunięcie

Dopóki EGR jest sprawny, a jedynie sygnalizuje początki zbliżających się problemów warto spróbować go przeczyścić z osadzającego się na nim nagaru. Zanieczyszczenia powodują bowiem częste przycinanie się układu. Programowe usuwanie zaworu ma sens wtedy, kiedy nie da się już go naprawić, a czyszczenie nie ma sensu.

Korzyści z wyłączenia zaworu EGR

Istnieją trzy podstawowe korzyści wynikające z decyzji o usunięciu EGR. Są to:

  • Oszczędności związane z brakiem konieczności naprawy często psującego się podzespołu
  • Czyste kanały dolotowe
  • Lepsza dynamika samochodu.

Jeśli szukają Państwo specjalistów w pobliżu Wrocławia, zapraszamy do Oleśnicy. Nasz zakład po dokładnej analizie Waszej sytuacji, zaleci najlepsze rozwiązanie. Doświadczenie tuningowe pozwala na wykonanie każdej naprawy związanej z oprogramowaniem sterownika, w tym wyłączenie zaworu EGR.

 

Specjalizujemy się w markach: ValtraFendJohn DeereClaasCaseSameJCBMassey FergusonBobcatCamcDeutzKubotaNew HollandSolarisDafManMercedesRenaultScaniaVolvo.

Skontaktuj się z nami

11 + 11 =

× Jesteśmy na Whats App