ELEKTRONICZNE WYŁĄCZENIE KLAPY

Elektroniczne wyłączenie klapy

Klapy umiejscowione w kolektorach ssących mają za zadanie wprowadzać w ruch wirowy powietrze zasysane do cylindrów w celu lepszego spalania mieszanki powietrzno-paliwowej. System z czasem ulega uszkodzeniu na skutek zanieczyszczenia. Usunięcie lub wyłączenie klap chroni silnik przed uszkodzeniem, a właściciela pojazdów przed dużymi kosztami napraw. Dla każdego kto ma problem z błędami klap lub profilaktycznie woli je wyłączyć oferujemy elektroniczne wyłączenie klapy w naszym warsztacie w Oleśnicy. Miasteczko jest położone w bliskiej odległości od Wrocławia.

Wady i zalety wyłączenia klap

Wyłączenie klap ma na celu zapobieganie częstym usterkom spowodowanym nieprawidłowym ich zabrudzeniem lub ewentualnemu urwaniu się ich i dostaniu do silnika. Zabieg ten, umiejętnie wykonany nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla samochodu i ma więcej plusów niż minusów.

Do zalet zaliczamy:

  • Niski koszt w porównaniu z remontem silnika lub wymianą kolektora spowodowanym ewentualną awarią
  • Brak awarii powiązanych z klapami podzespołów (w szczególności siłownika elektrycznego)
  • Pozbycie się problemu szarpania i kopcenia podczas porannego odpalania.

Wady to przede wszystkim:

  • Nieznaczna zmiana składu wydychanych spalin z auta – zmniejszenie ekologii.

Alternatywą do wyłączenia klap jest zaślepienie zaworu recyrkulacji spalin. Powoduje ograniczenie sadzy w kolektorze dolotowym i tym samym czystą pracę klap. Może jednak spowodować nieznaczne podniesienie spalania w okresach niskich temperatur.

Niski koszt, trwałe efekty

Wyłączenie klapy jest możliwa w niemalże każdym samochodzie z silnikiem wysokoprężnym. W naszym zakładzie cena usługi zaczyna się od 200 zł. Profesjonalne podejście naszych mechaników-programistów powoduje, że po ich wyłączeniu nie odczują Państwo zmiany w użytkowaniu pojazdu. Jedyna różnica to brak pojawiających się usterek i świecącej kontrolki „check egine”. Proponujemy również zapoznanie się z innymi usługami pozwalającymi na elektroniczną poprawę wydajności i mocy samochodu.

Skontaktuj się z nami

11 + 4 =

× Jesteśmy na Whats App