WGRYWANIE OPROGRAMOWANIA STEROWNIKÓW SILNIKA

Wgrywanie oprogramowania sterowników silnika

Obecnie sprzedawane pojazdy silnikowe są zaawansowane technologicznie. Oprogramowanie sterowników nadzoruje pracę wielu układów takich jak silnika, jego osprzętu, ale również takich elementów jak systemy bezpieczeństwa czy elektrycznie sterowane szyby i lusterka. Istnieją również dodatkowe funkcje, które wymagają aktualizacji tak jak np. nawigacja i mapy.

Wgrywanie oprogramowania sterowników silnika może przebiegać automatycznie podczas rutynowego przeglądu albo być zamierzonym efektem, kiedy planujemy przeprowadzić tuning elektroniczny. Zdarza się też, że na skutek poważnych, seryjnych błędów producent zaleca wizytę w warsztacie lub sterownik silnika uległ uszkodzeniu. Niezależnie od powodu zakład samochodowy Granpol mieszczący się w Oleśnicy niedaleko Wrocławia służy pomocą we wprowadzaniu modyfikacji i aktualizacji sterowników.

Jak wgrać oprogramowanie?

Istnieją dwie drogi do wgrania nowego lub zaktualizowania oprogramowania:

  • Poprzez gniazdo OBD – najprostsza metoda pozwalająca na wprowadzenie wielu zmian i ulepszeń tuningowych
  • Poprzez rozebranie sterownika, wprowadzenie nowych map i kodowanie – stosowane w przypadku zakodowanych sterowników.

Czas potrzebny do wprowadzenia nowych ustawień może wynosić od kilku minut do kilkunastu godzin i jest zależny od ilości wprowadzanych ustawień. Serwisanci podchodzący poważnie do swojej pracy nie ograniczają się jednak jedynie do programowania. Po wprowadzeniu modyfikacji przeprowadzają komputerową diagnozę w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

Ile kosztuje usługa programowania sterownika?

Cena jest zależna od wielu składowych tj. koszt programu, jego wgrania i diagnostyki pojazdu. Może różnić się z zależności od zakresu usługi. Przykładowo przegrywanie sterowników może wynieść 100 zł, podczas gdy zwiększenie mocy będzie kosztowało od 500 zł w górę. Mogą być jednak Państwo pewni, że dowiedzą się o kosztach przed wykonaniem usługi i zostanie ona zrobiona po akceptacji wstępnego kosztorysu.

Skontaktuj się z nami

7 + 10 =

× Jesteśmy na Whats App