USUWANIE BŁĘDÓW DTC

Usuwanie błędów DTC

W ramach działalności naszego warsztatu samochodowego oferujemy diagnostykę komputerową i usuwanie błędów DTC. Błędy te mogą oznaczać awarię, którą należy zdiagnozować i naprawić, ale mogą też odnosić się do zdarzeń niemających wpływu na funkcjonowanie silnika. Nadmiar zapisów może również przyczyniać się do powstawania problemów. Dlatego po sprawdzeniu informacji i usunięciu usterki należy skasować błędy.

Zanim pozbędziesz się danych

Kasowanie danych jest jedną z prostszych czynności wykonywanych w warsztatach samochodowych. Należy jednak podchodzić do tematu z głową. Diagnostyczny kod usterki, w skrócie DTC, zawiera bowiem informację o zdarzeniach, które mogą świadczyć o awarii któregoś z istotnych systemów funkcjonujących w samochodzie. Bezmyślne kasowanie danych w celu wyłączenia kontrolki jest tak samo bezcelowe jak wyłączanie bezpieczników w domowej instalacji, aby nie było widać bałaganu przy zapalonym świetle.

Analiza DTC

Kody usterki wskazują na to, co się dzieje z naszym samochodem. Dlatego należy przeanalizować każdy z kodów widniejących podczas podłączenia zewnętrznego komputera. Daje to cenne informacje, które pomogą naprawić zepsuty element. Po zapoznaniu się z przebiegiem zdarzeń można wydrukować wszystkie błędy i swobodnie usunąć je, aby nie zaśmiecały systemu.

Fachowa wiedza to podstawa

Usuwanie błędów DTC powinno zostać przeprowadzone przez osoby, które:

  • Posiadają fachową wiedzę na temat budowy pojazdu i systemów elektronicznych
  • Dysponują profesjonalnymi urządzeniami z odpowiednim oprogramowaniem
  • Podchodzą do tematu z należytą starannością.

Wówczas zyskujemy pewność, że nie usuną one całych tablic, uniemożliwiając tym samym przyszłą diagnostykę pojazdu.

Położony przy ulicy Smolnej 51 w Oleśnicy warsztat posiada fachowców, którzy potrafią usunąć błędy, a w razie potrzeby przywrócić usunięte przez innych tablice. Do naszego zakładu jest dobry dojazd z Wrocławia. Polecamy zapoznać się z pełnym zakresem naszych usług tuningowych i naprawczych.

Skontaktuj się z nami

9 + 9 =

× Jesteśmy na Whats App