NAPRAWA SYSTEMÓW ADBLUE

NAPRAWA SYSTEMÓW ADBLUE

Osoby, które nie chcą omijać prawa przez stosowanie emulatorów AdBlue często borykają się z usterkami systemów oczyszczania spalin SCR. W system ten jest wyposażony niemal każdy pojazd ciężarowy, który spełnia restrykcyjne normy Euro 4, 5 i 6. Jak zgłaszają zawodowi kierowcy i właściciele firm spedycyjnych i transportowych, system stosowany od 2006 roku jest wyjątkowo awaryjny ze względu na specyfikę samego mocznika i ryzyko zanieczyszczenia układu. Na szczęście naprawa systemów AdBlue nie stanowi problemu dla naszych mechaników.

Elementy najczęściej ulegające uszkodzeniu

Najczęstszymi usterkami systemu SCR są:

  • Uszkodzenie czujnika azotu
  • Zanieczyszczenie zbiornika
  • Skrystalizowanie płynu przy temperaturze poniżej -11 stopni Celsjusza
  • Uszkodzenie pompy
  • Awaria wtryskiwacza
  • Mechaniczne uszkodzenia katalizatora
  • Nieszczelność układu

Jak widać liczba możliwych awarii nie jest mała. Części z nich można uniknąć dbając o jakość i sterylność wlewanego roztworu oraz regularną kontrolę stanu układu.

Koszty naprawy poszczególnych części

Cena naprawy systemu AdBlue jest zależna od rodzaju uszkodzeń. Najdroższa jest wymiana pompy, ponieważ element ten kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jednym z droższych jest też wymiana wtryskiwacza. Kosztuje ona od 1 tys. do 2 tys. złotych. Chociaż koszt serwisu może wydawać się wysoki należy pamiętać, że jazda z niesprawnym układem SRC może wiązać się z wysokimi karami finansowymi. Zmiana kategorii zanieczyszczania środowiska powoduje również inną stawkę podatkową stosowaną na drogach.

Naprawa systemów SRC pod Wrocławiem

Jeśli szukają Państwo miejsca, gdzie można dokonać serwisu układu AdBlue z czystym sumieniem możemy polecić swoje usługi. Położony niedaleko Wrocławia w Oleśnicy warsztat samochodowy zajmuje się usuwaniem tego typu usterek. Dla osób, które mają dosyć problemów z SRC proponujemy również instalację emulatora, który symuluje poprawną pracę systemu AdBlue.

Niezależnie od wyboru nie ryzykujcie utraty mocy w trasie. Niezwłocznie po wystąpieniu problemu zgłoście się do mechanika. Jesteśmy przekonani, że zakład samochodowy Granpol będzie świetnym wyborem.

Specjalizujemy się w markach: Valtra, Fend, John Deere, Claas, Case, Same, JCB, Massey Ferguson, Bobcat, Camc, Deutz, Kubota, New Holland, Solaris, Daf, Man, Mercedes, Renault, Scania, Volvo.

 

Skontaktuj się z nami

6 + 13 =

× Jesteśmy na Whats App