POWERBOXY

Powerboxy

Jak zwiększyć osiągi bez utraty gwarancji producenta samochodu? Idealnym rozwiązaniem może być zastosowanie powerboxa. Niewielkie urządzenie może zdziałać istne cuda, a co ważne jest dostępne w stosunkowo niskiej cenie. W ramach działalności zakładu samochodowego zajmujemy się profesjonalnym chiptuningiem i instalacją powerboxów.

Powerboxy – wady i zalety

Zainstalowany w samochodzie power box nie zastąpi profesjonalnego chip tuningu, jednak ma swoje zalety, które często przyczyniają się do wyboru tego rozwiązania. Do podstawowych należą:

  • Możliwość szybkiego demontażu przed wizytą w serwisie
  • Brak trwałej ingerencji w oprogramowanie silnika
  • Zwiększenie osiągów
  • Niska cena.

Dzięki możliwości usunięcia power boxa nie istnieje ryzyko utraty gwarancji. Niemniej rozwiązanie ma też wady. Wśród nich należy wymienić:

  • Brak możliwości ustawienia indywidualnych parametrów dla konkretnego silnika
  • Wzrost zużycia paliwa
  • Możliwe przeciążenie układu napędowego lub wydechowego.

Jak widać decydując się na to rozwiązanie należy wziąć pod uwagę swoje oczekiwania, możliwości finansowe i ograniczenia systemu. Niewątpliwie, jeśli zależy nam jedynie na zyskaniu kilku koni i zwiększeniu momentu obrotowego to skrzyneczka zwana powerboxem spełni swoje zadanie.

Czy to na pewno bezpieczne?

Zastosowanie wątpliwej jakości urządzeń jest wyjątkowo ryzykowne. Jednak korzystanie z europejskich wynalazków, opartych na sprawdzonych rozwiązaniach i dedykowanych do konkretnych modeli samochodów z reguły nie powoduje problemów. Trzeba jednak mieć świadomość, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa również na kierowcy. Ciągłe doprowadzanie silnika do granic możliwości z całą pewnością odbije się na portfelu i silniku.

Granpol – gdzie nas szukać?

Osoby z okolic Wrocławia z pewnością słyszały o Oleśnicy. To tutaj przy ulicy Smolnej 51 mieści się nasz warsztat, w którym dokonujemy napraw i elektronicznych modyfikacji. Jeśli są Państwo zainteresowani tuningiem, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy pewni, że znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami

14 + 9 =

× Jesteśmy na Whats App