EMULATORY ADBLUE

EMULATORY ADBLUE

Roztwór mocznika znany jako Adblue ma za zadanie oczyszczać spaliny z toksyn. Odpowiada za to układ SRC instalowany w samochodach ciężarowych. Niestety system jest mocno niedoskonały, a w przeliczeniu na tysiące kilometrów przejeżdżanych przez zawodowych kierowców także wyjątkowo kosztowny. Istnieje możliwość wyłączenia, a w zasadzie oszukania systemu przez instalację emulatorów Adblue. Instalacja jest szybka i pomaga zaoszczędzić tysiące złotych. W ramach swojej działalności oferujemy ją w swoim warsztacie w Oleśnicy koło Wrocławia.

Jak działa emulator Adblue?

Komputer pokładowy za pomocą czujników odbiera sygnały pozwalające ocenić prawidłowe działanie układu SRC. W przypadku wykrycia problemów pojazd traci znaczną część mocy, a w przypadku stosowania normy Euro 6 zostaje ograniczona prędkość do 20 km na godzinę. Wszystko to w celu ochrony środowiska.

Emulatory Adblue mają za zadanie oszukać system i przekazywać dane o prawidłowym działaniu układu. Ich instalacja jest szybka i odwracalna. Główne zalety wynikające ze stosowania emulatora to:

  • Ograniczenie kosztów związanych z awariami SCR
  • Brak konieczności tankowania mocznika
  • Uniknięcie nieprzyjemnych awarii na trasie spowodowanych usterką układu
  • Prawidłowe wskazania działania SRC podczas kontroli
  • Niska cena
  • Możliwość demontażu

W ciągu 4 lat możesz zaoszczędzić nawet 25 tys. zł na samym nielaniu Adblue. Dodatkowe oszczędności wynikają z unikaniu usterek pompy, wtryskiwacza, sterownika, czujników, wymiany filtra czy przewodów.

Wykrywalność modyfikacji

Testy komputerowe nie są w stanie wykryć modyfikacji podczas postoju na parkingu. Ewentualne nieprawidłowości mogą zostać wykazane wyłącznie pod obciążeniem w czasie przeprowadzenia testów na hamowni. Takich testów Inspekcja Transportu Drogowego nie przeprowadza podczas kontroli. Stosowanie tego typu urządzenia jest więc obarczone jedynie nieznacznym ryzykiem, a zyski z instalacji są warte przemyślenia. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących omawianego tematu służymy pomocą.

Skontaktuj się z nami

10 + 3 =

× Jesteśmy na Whats App